ارزنده ترين مرحله خرد خودشناسي است. **** از اخلاق‌ پيامبران‌ ، نظافت‌ و پاكيزگى‌ است‌. امام رضا(ع)
يکشنبه ٢٨ شهريور ١٤٠٠
اخبار > عدم آمادگی سازمان ها برای مقابله با حملات سایبری
 


  چاپ        ارسال به دوست

عدم آمادگی سازمان ها برای مقابله با حملات سایبری

یك مطالعه جدید نشان می دهد كه اكثر كسب و كارها در سراسر جهان برای مقابله با حملات سایبری آمادگی ندارند.

تحقیقات انجام شده توسط موسسهEconomist Intelligence  و شبكه آربور نشان می دهد كه در حالی كه حملات سایبری در حال افزایش است اما شركت ها برای مقابله با تهدیدات متداول در وضعیت خوبی قرار ندارند.

اگر هكرها موفق شوند چه از طریق شبكه شركت یا از طریق دسترسی به سیستم های ثالثی كه روی شبكه قرار دارند به سیستم یك شركت نفوذ كنند در نتیجه اطلاعات كلاینت ها مانند اطلاعات مالی، آدرس ها و جزئیات تماس در معرض خطر جدی قرار می گیرد.

اگر در شركتی نشتی رخ دهد نه تنها هزینه زیادی برای ترمیم آن نیاز است كه اعتبار و آّبروی آن شركت نیز آسیب جدی می بیند. در صورتی كه نتوان اعتماد مصرف كننده را جذب نمود، سود آینده شركت كاهش می یابد. به عنوان مثال در هك اخیری كه بر روی خرده فروشی های Target صورت گرفت، 40 میلیون ركورد مشتریان حاوی اطلاعات كارت اعتباری و حدود 70 میلیون حساب كاربری با اطلاعاتی شامل آدرس منزل و شماره تلفن همراه به سرقت رفت. این نوع از حملات سایبری به راحتی قابل بازیابی نیست.

بنا به تحقیقات صورت گرفته، بسیاری از شركت ها هم چنان درك نمی كنند كه داشتن كارمندان ماهر و سرمایه گذاری پول و زمان برای امن نگهداشتن یك شبكه ضروری است.

پس از بررسی های انجام شده بر روی 360 شركت در سراسر ایالات متحده، اروپا و آسیا مشخص شد در حالی كه 77 درصد از این شركت ها در دو سال گذشته حداقل یك نشت امنیتی را تجریه كرده اند اما هم چنان 38 درصد از آن ها هیچ برنامه ای برای پاسخ گویی به این گونه رخدادها ندارند.

تنها 17 درصد از كسب و كارهای سراسر جهان اعلام كرده اند كه به صورت كامل برای مقابله با رخدادهای امنیتی آنلاین آمادگی دارند.


١١:٥٥ - سه شنبه ١٧ شهريور ١٣٩٤    /    عدد : ٤٤٠٤    /    تعداد نمایش : ١٤٩٧خروج
 

اطلاعات تماس

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، اوین ، بلوار دانشجو، بن بست کودکیار، ساختمان غدیر

تلفن تماس : 22180003-22180080

نمابر : 22180134

پست الکترونیک : herasat@uswr.ac.ir

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 25433
 بازدید امروز : 49
 کل بازدید : 144900
 بازدیدکنندگان آنلاین : 1
دانشگاهاطلاعات تماسنقشه سایتفرم پرسشپرسش های متداولآرشیو اخباردرباره دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences